Chcesz wiedzieć jak to działa? 
Zapoznaj się z podstawowymi informacjami. Więcej szczegółów znajdziesz w odpowiedziach na najpopularniejsze pytania.
Jeżeli jest jeszcze coś, czego chcesz się dowiedzieć, skontaktuj się ze mną telefonicznie lub za pośrednictwem maila/ formularza kontaktowego.

 

RODZAJE SESJI

Wykonuję 3 podstawowe typy sesji dziecięcych:

  • noworodkowa (5-20 dzień życia)
  • niemowlęca (do roczku)
  • dziecięca (od roku wzwyż)

Na każdej sesji rodzice mogą mieć zdjęcia z dzieckiem, nie potrzebujesz zamawiać oddzielnie sesji rodzinnej.
Sesje mogą być stylizowane lub nie, to kwestia Twojego wyboru. Po dokonaniu rezerwacji skontaktuję się z Tobą, aby zaplanować zdjęcia jak najbardziej dopasowane do Twoich oczekiwań.
Jeżeli podoba Ci się któreś z moich zdjęć, i chciałbyś podobne, poinformuj mnie o tym.

BEZPIECZEŃSTWO

Moim absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo Twojego maluszka. Nie fotografuję w pozach, które mogłyby stanowić dla niego nawet najmniejsze zagrożenie.

Na przykład ciałko kilkumiesięcznego dziecka nie jest w stanie przyjąć ułożenia zupełnie naturalnego dla noworodka. Jeżeli marzysz o ujęciach maleństwa słodko śpiącego na brzuszku ze złożonymi pod główką rączkami, zaplanuj sesję maksymalnie do 20-ego dnia jego życia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w FAQ.
Możesz też mieć pewność, że jeśli zachoruję, albo będę miała chociażby katar, od razu skontaktuję się z Tobą, aby zaproponować Ci inny termin sesji.
Ponadto wszystkie ubranka, kocyki, czapeczki itp. są prane w płynie dla dzieci po każdym użyciu. Twoje dziecko dostaje wszystkie okrycia świeże i czyściutkie.

MIEJSCE

W większości przypadków sesje odbywają się w moim domowym studio, wyposażonym we wszystkie rekwizyty, dodatki, tła oraz profesjonalne oświetlenie.
Istnieje również możliwość wykonania zdjęć u Ciebie w domu – to dobry wybór jeśli najbardziej podobają Ci się ujęcia reportażowe, codzienne.
Kiedy pogoda na to pozwala – zapraszam w plener. Otrzymasz propozycje wybranych przeze mnie miejsc, ale jeśli masz swoje ulubione – jestem otwarta na sugestie. Nie trzeba udawać się poza miasto, żeby zrobić piękne zdjęcia – masz ogród przy domu? To może być strzał w dziesiątkę!

PORA DNIA

Staram się wykorzystywać naturalne światło, dlatego preferowane godziny sesji to 10-15. W lecie studio dostępne jest do wieczora, ale polecam omijać najbardziej upalne godziny w ciągu dnia.
Sesje plenerowe ustalane są na późniejsze godziny popołudniowe, aby zapewnić najbardziej optymalne warunki oświetleniowe.

DŁUGOŚĆ SESJI

Długość sesji uzależniona jest od wieku i „współpracy” małego modela.
Ogólna zasada – im młodsze dziecko, tym dłuższa sesja. Mam dla Was zarezerwowane tyle czasu, ile będzie potrzeba na uzyskanie przynajmniej kilkukrotnie większej, niż docelowa, ilości dobrych zdjęć.
Sesja noworodkowa i mniejszego niemowlęcia może trwać nawet 4 godziny. Starszego malucha zwykle do 3 godzin.

UBRANIA / DODATKI / REKWIZYTY

Podobają Ci się zdjęcia maleństw w uroczych czapach, a może wolisz, aby dziecko miało coś z Twojej własnej kolekcji ubranek? Wybór ubrań i dodatków jest kwestią otwartą i do ustalenia. Jeśli potrzebujesz asysty, otrzymasz ode mnie zbiór wskazówek, jak się do tego przygotować.
Możesz dokonać wyboru ze stale powiększającej się kolekcji ręcznie robionych dodatków, które znajdują się w moim studio.
Jeżeli masz konkretny pomysł na zdjęcia, związany np. z własnym hobby albo tym kim jesteś, powiedz mi o tym. Razem możemy zaplanować dla Twojego malucha najbardziej niezwykłą scenerię, jaką sobie tylko wymarzysz.

W TRAKCIE SESJI

Oczywistym celem sesji jest wykonanie pięknych ujęć. Zależy mi jednak również na tym, aby stworzyć Wam miłe, niezapomniane doświadczenie, pozbawione stresu i pośpiechu.
Na początku spotkania dowiecie się jaki jest ogólny plan przebiegu sesji, ale tak naprawdę wszystko wyjdzie „w praniu”, naturalnie, bo każde dziecko ma inne potrzeby. Wszystkie kroki będą zmierzały do zapewnienia małemu modelowi maksymalnego komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Odpowiednia temperatura, kojąca muzyka z szumem morza lub biciem serca w tle może pomóc w wyciszeniu maluszka. Nie zdziw się, jeśli usłyszysz odgłos suszarki lub odkurzacza – na wiele dzieci działa usypiająco. Przerw na karmienie, przewijanie i przytulanie do mamy lub taty będzie tyle, ile potrzeba.

Starsze dzieciaki mogą nie mieć ochoty współpracować. To jest OK i uwierz, nie odbiega od normy 🙂 Zbuntowanych modeli staram się rozluźnić rozśmieszaniem i zabawianiem, a jeśli to nie działa, po prostu czekam na odpowiedni moment. Czasem wystarczy dać im lepiej poznać nowe otoczenie, aby oswoiły się z miejscem i wtedy nabrały ochoty w zabawę w fotografowanie. W moim studio znajdują się zabawki i dla młodszych i dla starszych dzieci, ale jeśli Twoja pociecha ma jakieś swoje ulubione, zabierz je ze sobą.

PO SESJI

Po sesji dokonam selekcji i wstępnej edycji najlepszych zdjęć. W ciągu paru dni otrzymasz mailem link do prywatnej galerii zdjęć online, spośród których wybierasz ich docelową ilość. Galeria pozostanie aktywna przez 7 dni i w tym czasie należy dokonać wyboru. W ciągu kolejnych 3 tygodni Twoje zdjęcia będą gotowe do odbioru.

Jeżeli dodatkowo zechcesz zamówić u mnie album lub inne produkty fotograficzne, z chęcią je dla Ciebie zaprojektuję.